Happy Mind

Вправа «Робота з негативними думками»

0%

Мета: визначити тип шаблону негативної думки, тим самим усвідомити її некоректність.

Приготуйся попрацювати з негативною думкою протягом 5-10 хвилин. Зараз ти визначатимеш свою думку в одному з 7 Шаблонів Обмеженого Мислення.

Визнач, чи не є твоя думка «Чорно-Білою», коли ти мислиш крайнощами — тільки «Чудово» або «Жахливо». Якщо це так, придумай кілька думок-напівтонів.

Визнач, чи не відноситься твоя думка до шаблону «Фільтрація», коли ти бачиш лише негатив, не помічаючи позитиву. Якщо так і є, вчись бачити, звертати увагу на позитивні сторони. Наприклад, якщо тобі здається, що друзі стали нестерпними, згадай їх минулі гарні вчинки.

Перевір, чи не є твоя думка «Читанням думки», коли ти впевнений, що знаєш, про що думають оточуючі про тебе, і дієш на основі таких помилкових висновків. Якщо це так, перевір факти, дізнайся реальну думку.
.

Чи не є твоя думка «Вимушенням», коли ти мислиш за принципом «Я мушу!» і «Мені винні!» Якщо так і є, заміни думку «Повинен!» на «Мені хотілося б, щоб».
.

Подумай, чи не належить твоя думка до шаблону «Катастрофізація», коли ти перебільшуєш будь-яку негативну подію за принципом «Все пропало!». Якщо це так, подумай, що найстрашніші сценарії подій взагалі малоймовірні.

І нарешті, перевір, чи не є твоя думка «Перебільшенням», коли в будь-якому своєму промаху ти бачиш велику невдачу. Якщо це так, заміни думку «Я не можу», на нейтральнішу «Мені це під силу».

Сам факт того, що ти розмістив свою думку в один із Шаблонів Обмеженого Мислення, говорить про те, що думка ірраціональна. Ті самі думки іноді можна визначити у кілька шаблонів. Вміння визначати Шаблони Обмеженого Мислення є першим кроком до успішної корекції думок.

Вправа завершена!

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Прокрутить вверх